Polscy oszaleli na punkcie parawanów pokojowych


Cieszą się one w naszym kraju coraz większą popularnością, a fakt ten kompletnie nas nie dziwi. Parawany pokojowe są bowiem idealnym połączeniem walorów czysto estetycznych z praktycznymi – dlatego właśnie tak często chcemy, by pojawiały się one we wnętrzach naszych domów oraz mieszkań. Relatywnie niskie ceny tych przenośnych mebli także  nie są tutaj bez znaczenia, wszak już za kilkaset złotych możemy mieć przenośny mebel o szeregu różnych zastosowań, modny i uniwersalny zarazem, ozdabiający naszą przestrzeń w bardzo interesujący sposób. Skąd w ogóle wzięły się parawany?

Krótka historia parawanów pokojowych

Okazuje się, że ludzkość zna je od bardzo dawna, bowiem pojawiły się w ósmym wieku na terenie chin jako ochrona przed dokuczliwymi bardzo przeciągami. Potem Japończycy także się nimi zainteresowali, aż w końcu po upływie kilku wieków trafiły one także do Europy. Na początku na ich kupno mogli sobie pozwolić wyłącznie najbogatsi, potem jednak ich ceny stały się znacznie bardziej umiarkowane, stały się zatem produktem, który nabyć mógł każdy.

Od kilku sezonów mamy do czynienia z wielkim renesansem tego przenośnego mebla. dzisiejsze parawany pokojowe w idealny sposób oddzielają od siebie różne strefy jednego pomieszczenia, a przy tym znakomicie je dekorują. Sprzedaż rośnie w tempie wręcz lawinowym, ciągle pojawiają się nowe, niezwykle interesujące wzory (zadrukowane z obu stron, dodajmy).

Bardzo chętnie stosuje się na przykład w pokojach współdzielonych przez rodzeństwo, znajdują one jednak także miejsce dla siebie w salonach kosmetycznych oraz fryzjerskich i różnego typu poradniach .To także bardzo ciekawe rozwiązanie w mieszkaniach czy domach urządzonych w stylu loftowym, tam, gdzie mamy do czynienia z otwartymi przestrzeniami. Wszystko wskazuje na to, że ich popularność będzie jeszcze większa i już wkrótce będziemy mieć z nimi do czynienia w jeszcze większej ilości polskich mieszkań, domów i biur. Ten fakt bardzo cieszy specjalistów z branży aranżacji wnętrz!

 

 


Kategoria: dekoracje wnętrz

Możliwość komentowania została wyłączona.